Treći put se vraćam u Ocean City!

Ja sam Teodora Đurkić na Visokoj strukovnoj školi za obrazovanje vaspitača u Novom Sadu i trenutno sam na završnoj godini. U Ocean City sam išla na leto 2017. i 2018. a prijavila sam se i za leto 2019. godine.

Zašto u Ocean City?

Ovaj maleni grad – Ocean City na samoj Istočnoj obali me je oduševio drugu godinu za redom. Kada su moji čuli da se drugi put prijavljujem za isti grad svi su bili izenađeni, jer pored toliko lokacija ja idem opet na isto mesto.

Želela sam da ga proživim sa 21 godinom koje nisam imala prošlog leta. Želela sam da se vratim na sve poznato i da uspem jos više kod istih poslodavaca i da upoznam jos više ljudi nego prošle godine. Sad kad sam bila dva puta, idem i treći put da pređem Ocean City igricu 😂

Najbolje leto ikada

Iskreno sve je krenulo nizbrdo za mene ovog leta. Najbolji drug mi nije dobio vizu, pa sam išla na program sama, a devojke u privatnom smeštaju su mi bile krajnje nezanimljive. Dala sam otkaz na dugom poslu koji je bio u hotelu posle mesec dana, a time i promenila smeštaj iz hotela u studentski. Preko izvanrednog vlasnika Fish and Tales restorana, koji mi je bio primaran poslodavac, dobila sam i fenomenalan drugi posao iiiii od tada kreće moje najbolje leto ikada. Prošla sam sito i rešeto. Od bussera, hostese, foodrunnera, servera do housekeepera, recepcionarke… Sve što sam mogla sam radila i svima sam pomagala.

Kao kod svoje kuće

Prvih mesec i po dana ovog leta srpski jezik uopšte nisam progovorila. Oko mene su bili svi Amerikanci, i na poslu i u ulici kao komšije. U smeštaju sam živela sa fenomenalnim ljudima iz Dominikane, Nigerije i Rumunije. Uvek su tu bili za mene, šta god mi je trebalo. Osećala sam se kao kod svoje kuće. Svako veče smo pričali do kasno u noć, puštali muziku i igrali karte. Skoro svako veče se izlazilo jer je to jedan veliki plus u Ocean City-u – velik broj noćnih klubova, a posle svega toga odlazak na plažu i nezaboravna vraćanja kući. Bilo je i kućnih žurki na koju sam svaku morala otići. Upoznavala sam ljude u radnji, apoteci, na poslu i autobusu… Energija ovog grada je posebna i pušta te da budeš ono što jesi.Ocean City

Nije mi ni smetala neuredna kuhinja, neuredna soba… Shvatila sam šta zaista mogu biti neki problemi u životu dok sam kod kuće provodila previše slobodnog vremena brinući što moram da usisavam i brišem prašinu (bar je meni to oduzimalo mnogo dragocenog vremena😂)

Work hard – Travel harder

Ljudi iz All friendsa i Epointa su organizovali neverovatna putovanja i avanture. Posetila sam New York, Atlantic City, Philadelphia-u, Chicago i Washington koji bih definitivno izdvojila jer mi je najbliži Novom Sadu po organizaciji i dinamici. Mi smo izgledali kao mali izgubljeni turisti, ali su ljudi bili prijatni i spremni da pomognu.

Moj savet budućim Work and Travel studentima

Putujte što više, isprobavajte hranu i šopingujte. Ne žalite ni jedan dolar jer poenta ovog programa nije koliko para si doneo u džepu nego koliko si sazreo kao čovek i koliko si u stvari bio srećan i ispunjen u svakom momentu.
Sve je do stava sa kojim idete. Samo pozitivno i bukvalno za vas granica tamo nema!!!!!!