TOP 5 instagramable Work and Travel lokacija

Večita dilema studenata je koju od Work and Travel lokacija izabrati!? Potrudili smo se da preuzmemo informacije iz prve ruke i rešimo ti sve nedoumice. Na tagu #mojaAmerika možeš videti gde su to sve bili naši studenti, a ovde saznaj koje su to naj-instagramable loakcije i pročitaj nešto više o njima. Slike koje smo koristili su postavljene na naš profil tokom Instagram Takeover-a.

5. WISCONSIN DELLS, WISCONSIN

Work and Travel lokacija Wisconsin Dells
Feđa Putnik, Wisconsin Dells

Mesto gde se stvaraju uspomene Wisconsin Dells nazivaju glavnim gradom vodenih parkova na svetu! Ima ih na stotine kako na otvorenom tako i u zatvorenom prostoru. Iako su najpopularniji zbog toga, mnogi ljudi dolaze zbog totalno drugih razloga. Naime, u ovom gradu posebnu ulogu imaju životinje. Postoje parkovi sa jelenima, rančevi sa konjima i mesta gde možete prići pripitomljenim žirafama, zebrama, kengurima i drugim jedinstvenim životinjama. Poznati su i po vrhunskim domaćim vinarijama i pivarama. Rekreacije i sporta ima na svakom ćošku, a jedan od popularnijijh je golf. Mnogi evropski studenti biraju baš ovo mesto zbog interesantnih poslovnih pozicija.

4. ESTES PARK, COLORADO

Work and Travel lokacija Estes Park
Anđelija Vukašinović, Estes Park

Estes Park je malo mesto u podnožju nacionalnog parka Rocky Mountains. Ako si neko ko voli da uživa u prelepim planinskim panoramama uz čist vazduh, ovo mesto će ti se definitivno svideti. Ako poseduješ wild spirit, uživaćeš u istraživanju i planinarenju. Zasigurno će te oduševiti životinje kojih nema na našim prostorima! Umesto mačke, mrmoti pretrčavaju put, a vrata se zaključavaju ako neki meda zakuca na vrata. Ovde su divlje životinje pripitomljene bar za slikanje i posmatranje. Ima gomilu turista, a među njima najviše Meksikanaca. Abla espanol?

3. BLOCK ISLAND, RHODE ISLAND

Work and Travel lokacija Block Island
Stevica Tešić, Block Island

Block Island ostrvo netaknute prirode i peščanih plaža u državi Rhode Island je jedno od popularnijih turističkih mesta. Površina od 25 km ga čini pogodnim za istraživanje i vožnju biciklom. Prijateljski nastrojeni ljudi daju osećaj ,,kao kod kuće”, ili je to samo do klime pošto nikad nije jako vruće. Kao i svako turističko mesto omogućava pronalazak drugog posla veoma lako što i privlači studentariju. Svetionici, muzeji i parkovi su posebna atrakcija, a oni koji voli rekreaciju će najviše uživati.

2. LAKE PLACID, NEW YORK

Work and Travel lokacija Lake Placid
Andrea Đurić, Lake Placid

Lake Placid je gradić u planini Adirondack u sklopu države New York. Okružen je jezerima koja ,,mirišu na more” kako kažu studenti. Mesto za sve one avanturističkog duha koji vole planinranje i vožnju gondolom ili kajakom. Biciklizam je takođe veoma popularan, kako na ravnom tako i u najvišim predelima Lake Placid-a. Ipak, oni najsrećniji, su pecaroši jer na raspolaganju imaju 8 jezera sa preko 15 vrsta ribe. Topliji dani tokom sezone rezervisani su za kupanje tako da ni letnjih aktivnosti ne manjka!

1. OCEAN CITY, MARYLANDWork and Travel lokacija Ocean City

Prvo mesto svakako mora zauzeti Ocean City, zato što vrvi od studenata iz Evrope preko leta. Iako je mali grad sa svega 8 hiljada stanovnika, subjektivan osećaj je drugačiji zbog godišnje posećenosti od 8 miliona! Najveća atrakcija je peskovita plaža duga 15km i noćni provod tokom vrelih letnjih dana. Paralelno uz plažu nalazi se glavna ulica prepuna restorana, barova, marketa, butika i sličnih lokala gde ima mnoštvo mogućnosti za drugi posao. Tokom leta organizuju se raznorazni događaji i festivali za sve uzraste, a pecanje je jedno od najpopularnijih aktivnosti.

Koja Work and Travel lokacija je najbolja?

Dakle, u Americi ima svega. Kako su joj lokacija raznolike, tako i ljudi koji u njoj žive. Svaka od lokacija ima posebnu draž za sebe. Svaka je najbolja za sebe. Nekome je određena lokacija najbolja, a nekome ta ista najgora. Da li je do Work and Travel lokacija ili je do tebe? The truth is… U svakoj ćeš moći da pronađeš sebe, samo ako to želiš. Odluči kakvo leto želiš da provedeš. Imaš hiljadu opcija. Pogledaj i kako to zaista izgleda W&T leto. Stay tuned jer stiže još instagramble lokacija 🤩