Ukida se J1 viza za studente sa Balkana

Kako nezvanično saznajemo od izvora bliskih komšinici poštara State Department-a, ova institucija je izdala nalog da se obustavi izdavanje J1 viza za studente sa Balkana.

Kao razlog za ovu nepravednu odluku navodi se da su studenti i studentkinje sa ovih prostora toliko šarmantni, druželjubivi i duhoviti da su njihovi poslodavci, kolege i mušterije već godinama unazad potpuno očarani.

Od sezone do sezone traje borba poslodavaca ko će dati bolje uslove i tako privoleti mlade da baš kod njih nađu zaposlenje tokom Work and Travel programa. Kolege se redovno svađaju ko će biti u smeni sa našima, a zadovoljne mušterije prave ogromne gužve čekajući da ih usluže baš naši studenti, da sa njima malo popričaju i našale se.

Čini se da je američka administracija rešila ove godine da stane na put sveopštem haosu i smehotresnim potresima.

Šta će biti od svega ovoga, da li će nalog i stići do ambasada ili će najavljeni protesti uspeti da promene odluku nadležnih, ostaje nam da vidimo.

Svakako, za sve work&travel studente, biće ovo buran 1. aprililili 😀